مهدکودک البیس فراهیان

مشخصات فنی پروژه

نام پروژه: مهدکودک البیس فراهیان

مکان پروژه: تهران

متراژ پروژه: ۱۲۰ متر مربع

نوع چمن: مدل سافت

زمان اجرا: ۱۳۹۶

درباره پروژه: مهدکودک البیس فراهیان به عنوان قدیمی ترین مهدکودک تهران مخصوص ارامنه است. حیاط مدرسه یکی از مهمترین بخشهای مراکز آموزشی محسوب می‌شود که در آن احتمال آسیب کودکان و نوجوانان زیاد است. بنابراین چمن مصنوعی با قابلیت بکارگیری در هوای آزاد و تراکم و نرمی مناسب، بهترین محصول برای کفپوش مدارس و مهدکودک ها است. بنابر تحقیقات ثابت شده چمن مصنوعی آسیب دانش آموزان را کاهش می‌دهد.

چه نوع چمن مصنوعی برای مدارس و مهدکودکها استفاده کنیم؟ در انتخاب چمن مصنوعی برای مدارس و مهدکودکها باید چند نکته را مد نظر قرار داد که در ادامه بدان اشاره خواهیم کرد.

  • برای زمین بازی چندان نیاز به استفاده از چمن مصنوعی با نخ بلند نیست، اما باید تراکم خوبی داشته باشد.
  • اصولا برای زمین بازی مدارس باید از چمنهای مصنوعی بین ۲۰ تا ۳۵ میلی متری استفاده کرد.
  • استفاده از چمن مصنوعی مخصوص زمین فوتبال که نیاز بهسیلیس و گرانول دارد به هیچ وجه برای مدارس و مهدکودکها توصیه نمی‌شود.
  • چمن مصنوعی با نخ V شکل و C شکل بیشتر توصیه می‌شود.
  • میزان پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده شده در تولید نخ چمن کم نباشد، چراکه در غیراینصورت نخها زیر تابش نور خورشید دچار خوردگی و رنگ پریدگی می‌شوند و از بین می‌روند.
  • گارانتی چمن مصنوعی مطمئن باشد.
    آیا چمن مصنوعی برای کودکان و نوجوانان بهداشتی است؟ اگر برای محیطهایی که کودکان و نوجوانان با آن در ارتباط هستند چمن مصنوعی مناسبی انتخاب نشود، احتمال بروز آسیب و بوجود آمدن حساسیتها زیاد است. برای اطلاع بیشتر از این موضوع بخشاستاندارد و بهداشت وبسایت سوناراستار را مطالعه کنید.