گواهی کیفیت و بهداشت / تزئینی

استاندارد و بهداشت / تزئینی

اگر شما هم با شنیدن نام چمن مصنوعی تنها کاربرد ورزشی برای آن در ذهنتان تداعی می‌شود باید بگوییم که لازم است تا انتهای این مطلب را بخوانید تا جزئیات بیشتری از چمن مصنوعی را بدانید.

یکی از این کاربردها استفاده از چمن مصنوعی برای مصارف تزئینی و دکور است. اما آیا هر نوع چمن مصنوعی را می‌توان در هر جایی به کار برد؟ استانداردها و نکات بهداشتی مربوط به چمن‌های مصنوعی چیست؟ بخشی از این استاندارد و بهداشت مربوط به تاثیر اشعه آفتاب روی چمن مصنوعی می‌شود، چرا که چمن مصنوعی به طور مداوم در معرض نور آفتاب قرار دارد. اشعه‌های مضر آفتاب می‌توانند به چمن های مصنوعی آسیب بزنند ، چمن های مصنوعی که در هوای آزاد نصب شده‌اند به صورت مداوم با نور خورشید در ارتباط هستند. درحقیقت اشعه‌های مضر آفتاب باعث رنگ پریدگی و کاهش استقامت این چمن‌ها می‌شوند. همانطور که پوست ما در برابر اشعه‌های مضر خورشید به محافظت نیاز دارند، چمن های مصنوعی نیز نیازمند محافظت هستند تا سبزی و کارآیی بیشتری داشته باشند. در این راستا محصولات CC GRASS ضمن داشتن مواد ضد اشعه‌های مضر خورشید، آزمایشهای مورد نظر در این رابطه را با موفقیت پشت سر گذاشته‌‌اند. آزمایش‌هایی که به مصرف کننده این اطمینان را می‌دهد تا در صورت استفاده از چمن مصنوعی در فضاهای خانگی و محیط‌هایی مثل رستوران یا مهدکودک از ضد اشعه بودن آن اطمینان حاصل کنند.

یکی از این آزمایش‌ها که محصولات تزئینی CC GRASS توانسته با موفقیت آن را پشت سر بگذارد آزمایشهای آنتی یو وی است. به طوریکه این محصولات در شرایط به شدت گرم، خشک و بیابانی تا دو سال بدون تغییر رنگ و کیفیت باقی می‌مانند. شرکت CC GRASS هم کیفیت رنگ و استقامت محصولات تزئینی خود را تا هفت سال تضمین می‌‌کند تا خیال شما را از هر بابت راحت کرده باشد.

آیا چمن مصنوعی برای سلامت افراد مضر است؟

مواد آلی تشکیل دهنده در تولید برخی محصولات می‌توانند برای بدن مضر باشند، اما آیا همانطور که برخی اعلام می‌کنند، در چمن مصنوعی هم مواد مضر مثل سرب بکار رفته است؟

 

سرب یکی از مواد سمی موجود در طبیعت است که حتی می‌تواند به صورت گاز در هوا جریان داشته باشد. این ماده همچنین بر روی دستگاه تنفسی و عصبی بدن تاثیر منفی دارد و کودکان درحال رشد، این ماده سمی را بیشتر به خود جذب می‌کنند.

در این راستا محصولات CC GRASS با رعایت استاندارد موسوم به شماره ۵۶ کالیفرنیا، سطح سلامت محصولات خود را حفظ کرده است. این استاندارد بالاترین استاندارد رعایت سرب در محصولات در جهان است. به همین دلیل هم انواع محصولات CC GRASS را می‌توانید در سطوح مختلف و جزئی‌ترین کاربردها استفاده کنید. از کاربردهای خانگی و تزينی تا استفاده به عنوان کف پوش در مهدکودک‌ها و زمین‌های بازی کودکان گرفته و همچنین پوشش روف گاردن‌ها و محیط‌های بیرونی رستوران‌ها تنها بخشی از کاربردهای انواع چمن مصنوعی است که با خیال راحت و در سطح سلامت و استاندارد بالا می‌توانید از آن استفاده کنید.

محصولات تزئینی و غیرورزشی CC GRASS آزمایشهای سلامت زیر را طی کرده‌اند: substance of high concern RoHS: No hazardous substance No 8 kinds of heavy metal Lead free

جدول زیر نتایج آزمایشهای محصولات CC GRASS را به نمایش گذاشته است