مجتمع ساختمانی هفت تیر

مشخصات فنی پروژه

نام پروژه: مجتمع مسکونی

مکان پروژه: میدان هفت تیر تهران

متراژ پروژه: ۶۱۰ متر مربع

نوع چمن: مدل گرین

زمان اجرا: ۱۳۹۵

درباره پروژه: این مجتمع مسکونی یکی از بزرگترین مجتمع‌های مسکونی در کنار ورزشگاه شهید شیرودی در خیابان مفتح تهران است. فضایی به مساحت بیش از ۶۰۰ متر مربع در این فضا به صورت بالاستفاده بود که با اجرای چمن مصنوعی، نه تنها دید واحدهای مشرف به این فضا بسیار زیبا شد، بلکه به مکان مناسبی برای بازی بچه ها و یا دور همی اهالی آن مجتمع بدل شد.

چه نوع چمن مصنوعی برای محیط ساختمان مسکونی مناسب است؟ در انتخاب چمن مصنوعی برای ساختمان مسکونی باید چند نکته را مد نظر قرار داد که در ادامه بدان اشاره خواهیم کرد.

  • به دلیل اینکه این مکانها بسیار پر رفت و آمد هستند، بهتر است از چمنهایی استفاده شود که نخهای آن به صورت V شکل و یا C شکل هستند.
  • زیرسازی چمن باید صاف و یکدست باشد تا در صورت رفت و آمد زیاد سطح دچار برآمدگی و فرورفتگی زیاد نشود.
  • میزان پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده شده در تولید نخ چمن کم نباشد، چراکه در غیر اینصورت نخهای چمن در برابر اصطحکاک بزودی خورده شده و از بین می روند.
  • گارانتی چمن مصنوعی مطمئن باشد.

آیا چمن مصنوعی در برابر رفت و آمد زیاد و یا ورود و خروج خودرو مقاوم است؟ در صورتی که از چمن مصنوعی مناسب با گارانتی مطمئن استفاده شده باشد، این محصول در برابر پوسیدگی و رنگ پریدگی مقاوم است و در چمنهای مصنوعی با نخ مقاوم پس از عبور و مرور خودرو چمن به حالت عادی برمیگردد.