بین سنگی ویلا کردان

مشخصات فنی پروژه

نام پروژه: بین سنگ و واش بتن

مکان پروژه: کردان

متراژ پروژه: ۵۰۰ متر مربع

نوع چمن: مدل سافت ۲۰

زمان اجرا: ۱۳۹۶

درباره پروژه: چمن مصنوعی برای استفاده در بین سنگ، واش بتون و موزائیک محصول پر کاربردی شده است. امروزه بسیاری از مکانهای مسکونی و تجاری برای فضاهای پیاده رو یا مسیرهای ورودی طرح های مختلفی را روی زمین پیاده می کنند که اصولا فضاهای خالی بین سنگ و موزائیک و واش بتون‌ها ایجاد می‌کنند، بنابراین برای زیبایی هر چه بیشتر این فضاها، بین شیارهای خالی را با چمن مصنوعی پر می‌کنند که جلوه بسیار زیبایی را با خود به همراه دارد.

عمق بین شیارها چقدر باید باشد؟

عمق بین فضاهای خالی بیشتر از ۴ سانتی متر نباشد، چرا؟ برای اینکه چمن مصنوعی که انتخاب می‌کنید باید یک سانتی متر از عمق بین شیارها بلندتر بیشتر باشد. اگر ارتفاع نخ های چمن مصنوعی هم اندازه عمق شیار و یا کمتر از عمق شیار باشد، محصول جلوه خوبی نخواهد داشت، بنابراین باید نوعی چمن مصنوعی انتخاب شود که یک سانتی متر از لبه های سنگ، موزائیک و واش بتن بالاتر باشد تا جلوه زیبای آن بخوبی دیده شود. با توجه به اینکه حداکثر ارتفاع انواع چمن مصنوعی موجود در بازار ایران ۵ سانتی متر است، بنابراین عمق بین شیارها نباید بیش از ۴ سانتی متر باشد.

چمن مصنوعی بین سنگ و موزائیک و واش بتن را چطور بچسبانیم؟

نکته اول این که توجه کنید کف شیارها باید کاملا صاف و یا سیمان لیسه‌ای باشد، چون در غیر این صورت مصرف چسب شما زیاد می‌شود. شما می‌توانید برای طول شیار از چسب مخصوص چمن مصنوعی ایرانیان سونار استفاده کنید و یا اینکه با میخ آن را بر روی زمین فیکس کنید. نکته مهم اینکه اگر خودتان چمن مصنوعی را برش می‌زنید، سعی کنید چند میلی متر بزرگتر از اندازه عرض شیار برش داشته باشد. چراکه در این صورت چمن مصنوعی جای محکمی در بین شیار پیدا می‌کند و خیال شما برای اینکه چمن از بین شیارها خارج نمی‌شود راحت می‌شود