باغچه ویلا نوشهر

مشخصات فنی پروژه

نام پروژه: باغچه ویلا

مکان پروژه: نوشهر

متراژ پروژه: ۲۱۰ متر مربع

نوع چمن: مدل سافت

زمان اجرا: ۱۳۹۵

درباره پروژه: این ویلا در شهرستان نوشهر متعلق به یکی از مربیان ملی بسکتبال کشور بود که مشکل زیادی با چمن طبیعی داخل باغچه داشتند. نگهداری چمن طبیعی کم کم به یک معضل برای ویلاداران و باغ داران تبدیل شده است، بنابراین از چمن مصنوعی استفاده می‌کنند تا میزان مصرف آب را کاهش دهند و از هزینه‌های اضافی نگهداری چمن طبیعی جلوگیری کنند. چمن مصنوعی مدل سافت یکی از شبیه‌ترین چمنها به چمن طبیعی است.

چه نوع چمن مصنوعی برای باغچه ویلا استفاده کنیم؟ در انتخاب چمن مصنوعی برای باغچه ویلا باید چند نکته را مد نظر قرار داد که در ادامه بدان اشاره خواهیم کرد.

چمنی انتخاب شود که شبیه‌ترین رنگ را به چمن طبیعی دارد.
چمن مصنوعی باید ارتفاع و بافت مناسبی داشته باشد تا جلوه زیبایی داشته باشد.
میزان پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده شده در تولید نخ چمن کم نباشد، چراکه در غیراینصورت نخها زیر تابش نور خورشید دچار خوردگی و رنگ پریدگی می‌شوند و از بین می‌روند.
چمن مصنوعی از گارانتی لازم و مطمئن برخوردار باشد.

چگونه چمن مصنوعی را در باغچه نصب کنیم؟ برای نصب چمن مصنوعی در باغچه دو راه حل وجود دارد.

۱- بهترین راه حل این است که به غیر از مکانهای گل و گیاه، سایر بخش ها با یک لایه سیمان پوشانده شود. بدین ترتیب هم سطحی صاف خواهید داشت و هم گیاه و علفهای هرز در زمین نمی‌روید. در هنگام بارندگی نیز گل و لای وارد چمن مصنوعی نمی‌شود و همچنین در هر شرایطی می‌توان بر روی آن تردد نمود.

۲- اگر نمی‌خواهید باغچه را سیمان کنید، اول باید محوطه سمپاشی شده تا علفهای هرز از بین بروند. سپس پیش از اجرای چمن مصنوعی باید از لایه ژئوتکستایل استفاده کنید. بعد از آن چمن مصنوعی روی خاک نصب می‌شود