چمن مصنوعی

پیشتاز در تولید و فناوری چمنهای مصنوعی

CC GRASS یکی از پیشتازان تولید و فناوری چمن های مصنوعی است. این شرکت در طول یک دهه گذشته با توسعه فروش خود در اروپا، استرالیا، آسیا، خاورمیانه و آمریکای شمالی و جنوبی و افزایش تولیدات تا ۱۰ میلیون مترمربع در سال، به بزرگترین تولید کننده چمن مصنوعی در دنیا بدل شده است. این محصولات با رعایت بهترین تکنولوژی روز توانسته نیازهای بزرگترین باشگاه‌های دنیا همچون چلسی و یا رقابتهای بزرگی همانند جام جهانی بی خانمانها، جام جهانی زیر ۱۷ سال و جام جهانی زیر ۲۰ سال را برآورده کند.

 

کیفیت واقعی محصولات CC GRASS

CC GRASS به عنوان یکی از تولیدکنندگان توصیه شده فدراسیون جهانی فوتبال، تمامی استانداردهای کیفیت محصولات خود براساس قوانین FIFA را رعایت می‌کند، بطوریکه محصولات این شرکت تمامی آزمایشهای صورت گرفته توسط لابراتورهای فیفا در زمینه «میزان چرخش توپ»، «برگشت پذیری عمودی»، «میزان جذب ضربه» و «میزان سایش پوست» را با موفقیت گذرانده است. درحقیقت CC GRASS درتلاش است با افزایش محصولات، نیازهای مختلف مشتریان را برطرف کند. محصولات این شرکت تاکنون در بیش از ۵۰ زمین فوتبال مختلف در سراسر دنیا مورد تائید فیفا قرار گرفته است.

 

تولیدکننده توصیه شده از سوی فیفا

اصطلاح FIFA Preferred Producer (FPP) یا تولیدکننده توصیه شده از سوی فیفا در سال ۲۰۰۹ از سوی فدراسیون بین‌المللی فوتبال مورد استفاده قرار گرفت. این اصطلاح نه تنها برای محصولات، بلکه برای نحوه نصب چمنهای مصنوعی نیز بکار گرفته می‌شود. هدف این اصطلاح ایجاد اطمینان برای مشتریانی است که می‌خواهند از محصول چمن مصنوعی استفاده کنند. درحقیقت شرکتهای توصیه شده فیفا بالاترین کیفیت در تولید و نصب چمن مصنوعی را دارا هستند. لازم به ذکر است هم اکنون ۹ شرکت تولید چمن مصنوعی در دنیا عنوان تولید کننده توصیه شده فیفا را دریافت کرده‌اند که CC GRASS یکی از آنها و تنها کارخانه تولیدی در آسیا است

برای اینکه شرکتی به جمع شرکتهای توصیه شده فیفا بپیوندد، باید استانداردهای زیادی را در زمینه های زیر طی کند:

  • نحوه تولید محصولات
  • سیستم کنترل کیفیت
  • کیفیت محصولات
  • تخصص و دانش نصب و نگهداری

تولید و آزمایش چمنهای مصنوعی براساس استانداردهای ارایه شده از سوی فیفا.
مدیریت صحیح تولید براساس نظارت کارشناسان فیفا.
قابلیت محصولات برای دریافت تائیدیه کیفیت پس از نصب.
حمایتهای فنی جهت نصب و نگهداری.
حمایت فیفا از پروژه در صورت بروز مشکل
فرصتهای زیاد و متعدد در پروژه‌های بزرگ

فواید خرید از CC GRASS چیست؟
زمین‌های هاکی به چمن‌های مصنوعی بسیار ویژه‌ای نیازمندند، چراکه حساسیت چرخش توپ، ضربه گیری، سر خوردن ورزشکار و بسیاری از موارد در این زمین‌ها بالا است. در این راستا CC GRASS از مجموعه شرکتهایی است که از سوی فدراسیون جهانی هاکی مورد تائید قرار گرفته است.

  تاثیر اشعه‌های مضر آفتاب بر چمن های مصنوعی

اشعه‌های مضر آفتاب می‌توانند به چمن های مصنوعی آسیب بزنند ، چمن های مصنوعی که در هوای آزاد نصب شده‌اند به صورت مداوم با نور خورشید در ارتباط هستند. درحقیقت اشعه‌های مضر آفتاب باعث رنگ پریدگی و کاهش استقامت این چمن‌ها می‌شوند. بنابراین همانطور که پوست ما در برابر اشعه‌های مضر خورشید به محافظت نیاز دارند، چمن های مصنوعی نیز نیازمند محافظت هستند تا سبزی و کارآیی بیشتری داشته باشند. در این راستا محصولات CC GRASS/span> ضمن داشتن مواد ضد اشعه‌های مضر خورشید، آزمایشهای مورد نظر در این رابطه را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.

محصولات تزئینی CC GRASS توانسته با موفقیت آزمایشهای آنتی یو وی را پشت سر بگذارند، به طوریکه این محصولات در شرایط به شدت گرم، خشک و بیابانی تا دو سال بدون تغییر رنگ و کیفیت باقی می‌مانند. این درحالی است که شرکت CC GRASS کیفیت رنگ و استقامت محصولات تزئینی خود را تا هفت سال تضمین می‌نماید.

چمن مصنوعی

آیا چمن مصنوعی برای سلامت افراد مضر است؟

مواد آلی تشکیل دهنده در تولید برخی محصولات می‌توانند برای بدن مضر باشند، اما آیا همانطور که برخی اعلام می‌کنند، در چمن مصنوعی هم مواد عالی همچون سرب بکار رفته است؟

سرب یکی مواد سمی موجود در طبیعت است که حتی می‌تواند به صورت گاز در هوا جریان داشته باشد. این ماده همچنین بر روی دستگاه تنفسی و عصبی بدن تاثیر منفی دارد و کودکان درحال رشد، این ماده سمی را بیشتر به خود جذب می‌کنند.

در این راستا محصولات CC GRASS با رعایت استاندارد موسوم به شماره ۵۶ کالیفرنیا، سطح سلامت محصولات خود را حفظ کرده است. این استاندارد بالاترین استاندارد رعایت سرب در محصولات در جهان است.

محصولات تزئینی و غیرورزشی CC GRASS آزمایشهای سلامت زیر را طی کرده‌اند:

substance of high concern

RoHS: No hazardous substance

No 8 kinds of heavy metal

Lead free

جدول زیر نتایج آزمایشهای محصولات CC GRASS را به نمایش گذاشته است

Print Friendly, PDF & Email